Po zahájení 2♣

Zahájení 2 slibuje cca 22 nebo více figurových bodů nebo list s 9 zdvihy se slušnou barvou. Dvoubarevné listy může být problém po zahájení 2 přesně dodražit (obzvláště 5+ v levné a drahý 4-list), takže některé listy raději zahájíme 1 v barvě s 22-23 body. Někdy se jako test, jestli je list vhodný na zahájení 2, doporučuje představit si, zda plníme celoherní závazek proti dvěma libovolným dámám v listu partnera. Pokud ano, pak bychom měli list zahájit 2. Pokud ne, pak to ještě neznamená, že zahájit 2 nemáme!

Odpovídající má po zahájení 2 tyto možnosti

  • odpověď 2 je spíše vyčkávací, ale může to být i slabost. Tato odpověď ukazuje buď libovolný slabý list (cca 0-7 bodů), nebo pozitivní list s pravidlenou rozlohou nebo bez barvy dostačující kvalitativně na pozitivní odpověď v barvě.
  • 2 v drahé a 3 v levné slibuje pozitvní list (cca 8+ bodů) s 5+listem v licitované barvě, která by navíc neměla být špatná
  • 2BT slibuje pozitivní list (cca 8+ bodů) s pravidelnou rozlohou bez drahého 4-listu. Protože po 2 - 2BT nehrajeme žádný dotaz na drahý 4-list, tak se stejným listem s drahým 4-listem zvolíme vyčkávací 2.
  • 3 v drahé slibuje kompletní barvu (AKQ) a minimálně 6+list v licitované barvě

Po 2 - 2

Zahajitel s pravidelnou rozlohou draží neforusíjící 2BT(22-24), 3BT(25-27) či 4BT(28-30).
Po 2BT pak dražíme jako po našem zahájení 2BT. I po 3BT dražíme Staymana (obyčejného na 4-list) a Transfery do drahých barev.

S nepravidelnou rozlohou začne zahajitel dražit svůj list a první barva bude skoro vždy slibovat 5+list. Problematické jsou silné listy s rozlohou 4441, ale jelikož jsou dost vzácné, tak pro ně nic speciálního vymýšlet nebudeme a budeme je buď dražit jako pravidlenou rozlohu, když je to se singl figurou, nebo nyní řekneme lepší drahou barvu na 4-list. Hlášky 2 v drahé jsou forsing do 3 v dražené drahé, a 3 v levné je forsing do 3BT nebo 4 v dražené levné. Po 2 - 2 | 2 v drahé hrajeme rebid odpovídajícího 2BT jako druhou negativku a existují dva druhy sledů, jak se ještě můžeme zastavit ve 3 v drahé. Jsou to

  • 2 - 2 | 2 v drahé - 2BT | opakování drahé
  • 2 - 2 | 2 v drahé - 2BT | nová barva - 3 v drahé

A protože máme k dispozici druhou negativku 2BT, tak zvýšení drahé barvy zahajitele (2 - 2 | 2 - 3) je forsující a něco slibuje, protože odpovídající může skočit v daném sledu i na hru a ukázat tak list, který není minimální, ale ani na žádné úvahy o slemu.

S listy, kde chce zahajitel prosadit svou barvu za trumfovou a rovnou přejít do cue-bidové sekvence, skočí po sledu 2 - 2 na 3 v drahé nebo 4 v levné.

Po pozitivních odpovědích (včetně 2 - 2BT) dražíme dále zcela přirozeně.
Pouze dohodneme, že skok v nové barvě po pozitivní odpovědi není Splinter, ale prosazení vlastní barvy a začátek cue-bidové sekvence.

Po zásahu

Po zásahu barvou
Kontra je pobídkové z obou stran, nová barva je GF a slušný 5+list. Cue-bid ve slíbené barvě soupeře je dotaz na zádrž nebo pěkný dvoubarevný list 5+/5+ (pozná se podle dalšího vývoje).

Po kontra na 2
Rekontra je chuť to hrát. Pas je slabý list se 4+listem trefovým a ostatní akce jsou jako bez kontra.

Po kontra na 2 - 2
Rekontra je chuť to hrát. Pas je 22+ pravidelná bez kárové zádrže a 2BT/3BT/4BT jsou jako bez kontra, ale navíc s károvou zádrží. Ostatní akce jsou jako bez kontra.
Po 2 - 2 - (kontra) - pas je rekontra od odpovídajícího pobídkové s chutí hledat drahý fit 4-4.