TOPový přebor ČR

30. října v 08:49

To nám to Výbor ale parádně zkurvil jednu z nejprestižnějších soutěží v kalendáři.

TOPový přebor ČR bývala pěkná prémiová akce bridžového kalendáře, ale současné vedení ji absolutně zničilo, když z TOPového přeboru udělalo něco jako finále Czech Bridge Tour pro 22 nejlepších párů právě skončeného ročníku CBT. Ostatní zájemci mohou bojovat v tzv. Prezidentském poháru.

Proboha proč si v situaci, kdy je nás pět a půl kazíme soutěže, které byly zaběhnuté a funkční? Protože se předseda zhlídnul v nějaké "krásné" soutěži v zahraničí?

TOPový přebor hrálo v posledních letech zhruba 30-35 párů. To je tak těžké si představit, že Prezidentský pohár pro cca 10 párů opravdu nikoho nepřitáhne? Navíc to vytváří krásnou nejistotu, co za soutěž budu vlastně hrát? Když se přihlašuji, tak to vůbec nemusí být jasné, takže se to bezvadně plánuje. TOPový přebor je akce dvoudenní, zatímco Prezidentský pohár se hraje jen v sobotu.

Současně jde jasně dolů i kvalita startovního pole. Není málo kvalitních hráčů, kteří tento přebor pravidelně hráli, ale na CBT nejezdí a současný model je od účasti jedině odradí. Sebe v žádném případě nemyslím, představoval jsem si spíše hráče jako Pepa Kůrka.

Krásně nám to ten Výbor kurví. Zatím to vypadá na Prezidentský pohár pro celých 5 párů. No to by byla parádní ostuda ;-)

Dodatek 1. listopadu

Tak Prezidentský pohár byl zrušen, protože by ho asi hrálo jen 7 párů. I když se podle původní pozvánky ještě v současnosti mělo jít přihlásit. Taková pěkná soutěž to byla a teď taková "bramboračka". Ostuda. Přeju organizátorům, aby někdo nepřijel!